Në Mitrovicë dhunohet një grua

  • E.K /
  • 01 February 2023 - 10:00
Në Mitrovicë dhunohet një grua

Një grua ka raportuar në polici se është dhunuar nga një burrë në Mitrovicë, shkruan “Kosova Sot Online”.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Policia ka njoftuar se viktima ka marrur trajtim mjekësor.

Njoftimi i plotë i policisë:

DHUNIM/Mitrovicë 30.01.2023-23:00. Me datë 01.02.2023. Viktima femër kosovare ka njoftuar se ishte dhunuar nga i dyshuari mashkull kosovar.Viktima ka pranuar tretman mjekësor ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

(Kosova Sot Online)