9 ditë të bllokuar nën rrënoja, nxirren gjallë babai dhe vajza e tij 15-vjeçare

  • E.K /
  • 15 February 2023 - 15:16
9 ditë të bllokuar nën rrënoja, nxirren gjallë babai dhe vajza e tij 15-vjeçare

Një baba dhe vajza e tij 15-vjeçare janë nxjerrur të gjallë nga rrënojat gati pasë nëntë ditësh nga tërmeti ndodhur në Turqi, përcjell “Kosova Sot Online”.

Zyrtarët kanë thënë se janë të vendosur të vazhdojnë punën derisa të shpëtohet çdo i mbijetuar i bllokuar nën rrënoja.

Ndërkohë, numri i vdekjeve në rajon është rritur mbi 41,000.

(Kosova Sot Online)