Detaje të reja për vrasjen e Liridona Ademajt: Granit Plava sillej në oborrin e restorantit ku po darkonin çifti

  • S.A /
  • 04 December 2023 - 12:19
Detaje të reja për vrasjen e Liridona Ademajt: Granit Plava sillej në oborrin e restorantit ku po darkonin çifti

Raportohet se natën e të mërkurës së 28 nëntorit në Prishtinë, para vrasjes, Naim Murseli me bashkëshorten e tij, Liridona Ademajn kanë darkuar bashkë me dy fëmijët në një restorant në Graçanicë, transmeton "Kosova Sot Online".

Naim Murseli në bashkëpunim me Liridon Kokallën dhe Granit Plavën organizuar vrasjen e Liridona Ademajt për qëllime të ulëta.

Derisa thuhet se Granit Plava ishte parë në oborrin e restorantit duke kontrolluar situatën para krimit.

Para se Naim Murseli dhe Liridona Ademaj të kryenin darkën e fundit, Granit Plava dhe Liridon Kokalla dyshohet se kanë marrë udhën paraprakisht drejt vendit tragjik ku ishte planifikuar vrasja e Liridona Ademajt.

Gjatë rrugës ata kanë ndërruar veturën me të cilën ishin nisur nga restoranti në Graçanicë.

Liridona Ademaj u vra me një plumb në qafë në një zonë të fshehët në fshatin Sinidoll të Prishtinës, aty ku ishte organizuar vrasje makabre.

(Kosova Sot Online )