Paralajmërim për Albin Kurtin, kujdes me njerëzit e sigurimit...

Paralajmërim për Albin Kurtin, kujdes me njerëzit e sigurimit...
Paralajmërim për Albin Kurtin, kujdes me njerëzit e sigurimit...

Ragip Guraziu

  • 23 tetor 2019 - 11:04

Albin Kurti duhet në të ardhmen, kudo që shkon t’i ketë njerëzit e sigurimit më të besueshëm të tij

Me habit fakti se si edhe vetë, Albin Kuti,me humor po e komenton ngjarjen e pak ditëve më parë.  Edhe në Policinë e Shtetit kanë një dëshirë që ta fshehin këtë ngjarje me urdhër të qeverisë. Gjërat bëhen më të dyshimta derisa Albin Kurti ishte në mbrojtje policore të shtetit shqiptar.

Derisa kaluan disa ditë që nga incidenti automobilistik që u përfshi Albin Kurti duke ardhur në Tiranë, policia e shtetit e Shqipërisë nuk ka ende asnjë njoftim zyrtar për ngjarjen.

Këtë ngjarje edhe vetë Albin Kurti,si me humor e komentoi,kur po thuet se ;Pikëpyetjet e “aksidentit” të Albin Kurtit në Tiranë: Atentat i dështuar?

Nese i kemi parasuesh e gjithë ngjarjen se si ka ndodhur,si po komntohet,koha dhe momenti,po i zihet shumë me të madhe , Albin Kurtit që edhe ai vetë me humor e ka komentuar këtë ngjarje,jo me seriozitet. ''Ndërsa referuar deklaratave të Kurtit pas ngjarjes, Myftaraj thotë se i nominuari për kryeministër nuk është shumë i besueshëm në ato që tha. Kjo nuk do komend.

Pse dhe si policia e shtetit  të Shqipërisë nuk ka ende asnjë njoftim zyrtar për ngjasrjen?!

 Derisa kanë kaluar  që nga incidenti automobilistik që u përfshi Albin Kurti duke ardhur në Tiranë, policia e shtetit e Shqipërisë nuk ka ende asnjë njoftim zyrtar për ngjarjen, që na le të kutojmë se Kjo tregon që në Policinë e Shtetit kanë një dëshirë që ta fshehin këtë ngjarje me urdhër të qeverisë. Gjërat bëhen më të dyshimta sepse Albin Kurti ishte në mbrojtje policore të shtetit shqiptar.

Humoret e kanë vendin e vet-ngjarja qe ka ndodh duhet mirret me seriozitet...

Dikush po e cilson kështu; ''Fakti që është përplasur me makinën e policisë, të lë të kupto6sh atë që në gjuhën e atentateve kërkohet të neutralizohet makina që hap rrugën. Nuk po themi me bindje se ky është një atentat, por ka një pikëpyetje''.

Me habit fakti se si edhe vetë, Albin Kuti,me humor po e komenton ngjarjen e pak ditëve më parë.  Edhe në Policinë e Shtetit kanë një dëshirë që ta fshehin këtë ngjarje me urdhër të qeverisë. Gjërat bëhen më të dyshimta derisa Albin Kurti ishte në mbrojtje policore të shtetit shqiptar.

Kurti tha se makina e policisë goditi një makinë tjetër. Me këtë tregon që ja la fajin policisë, në goditëm policinë dhe makina pas nesh na goditi ne, edhe pse Kurti kishte një pakënaqësi  me sjelljen e policisë.

Duket e pabesueshme kjo që thotë Kurti, që makina e policisë goditi një makinë tjetër. Kur ecën policia me sirena për ti hapur rrugën një personaliteti janë makinat e tjera që hapin rrugë dhe nuk shohim të ndodhin incidente të tilla.

Po si ndodhi aksidenti i Albin Kurtit në hyrje të Tiranës

 Aksidenti i kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ndodhi te rruga e Rinasit, pranë Kasharit.

Eskortës që shoqërtonte Kurtin i ka prerë rrugën një makinë që vinte nga rrugët dytësore, e cila ecte me shpejtesi të ulët. Tre automjetet e tjera kanë frenuar në kohë, por makina me të cilën ecte Albin Kurti ka frenuar me vonesë duke u përplasur me automjetin e policisë, kështu u tha.

Kurti nuk është lënduar. Atij i është ofruar edhe një autoambulancë, por është refuzuar pasi nuk kishte pësuar lëndime. Kurti, shoferi dhe dy persona të tjerë në automjet nuk janë lënduar, por vetëm janë tronditur nga përplasja.

Më pas Albini ka vijuar rrugën me një automjet tjetër drejt Tiranës, ku në orën 19:00 kishte planifikuar një takim te Millenium. Kurti arriti atje disa minuta me vonesë, dhe rreth orës 21:30 takimi ka përfunduar. Më pas u largua drejt Kosovës.

Vetë Albin Kurti tregon se si i ndodhi aksidenti në Tiranë

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti,  ka folur për herë të parë pas aksidentit në Shqipëri.

Që në nisje të intervistës, gazetari Peka e ka pyetur Kurtin në lidhje me aksidentin e ndodhur mbrëmjen e djeshme në autostradën Tiranë-Durrës.

Kurti ka treguar edhe rrethanat, ndërsa është shprehur se ka lënduar vetëm brrylin, derisa‘Ishim duke udhëtuar për në Tiranë për të festuar fitoren.

Para nesh kishim një makinë policie, e cila goditi një makinë tjetër. Ne goditën makinën e policisë dhe makina pas nesh na goditi.Gjithsesi nuk pësuam lëndime. Unë kam dëmtuar vetëm pak brrylin, por duke qenë se unë nuk jam njeri i brrylave kjo nuk është problem’, është shprehur Kurti në ‘Çim Peka Live’.

Me habit fakti se si edhe vetë, Albin Kuti,me humor po e komenton ngjarjen e pak ditëve më parë.  Edhe në Policinë e Shtetit kanë një dëshirë që ta fshehin këtë ngjarje me urdhër të qeverisë. Gjërat bëhen më të dyshimta derisa Albin Kurti ishte në mbrojtje policore të shtetit shqiptar.

Albin Kurti flet si kryeministër

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti pasi shpalli fitoren dhe foli si kryeministër para mediave, iu bashkua festës së simpatizantëve të VV-së në sheshin kryesor të qyteti të Prishtinës.

 Në këto zgjedhje, të drejtë vote kishin më shumë se 1 milion e 900 mijë qytetarë. Ndërsa sipas KQZ, në zgjedhje morën pjesë 42,68% të votuesve, shifër kjo që tregon një rritje krahasuar me zgjedhjet e mëparshme.

Albini duhet të jetë në dijeni se votat e qytetarëve të parakoshshme parlamentare të 6 tetorit e vënë atë Kryeministër të Kosovës,dhe pak më ndryshe tani se derisa  lider i VV-së,pak më ndryshe tani,se thuhet një fjali polpullore; Puna asagjë,dëmi në derë.

(Kosova Sot Online)