Reshat Badallaj - Zhuriani i çonë fjalë Hashim Brojës: Lidhi zagarët

Reshat Badallaj - Zhuriani i çonë fjalë Hashim Brojës: Lidhi zagarët
Reshat Badallaj - Zhuriani i çonë fjalë Hashim Brojës: Lidhi zagarët

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 31 maj 2020 - 10:18

*Kjo kope qelbesiras, behen francez dhe kinse flasin per gjuhe te papergjeshme! Ç´pandehni ju, more zuzare se nuk ju njeh dhe nuk je degjon mileti per çdo dite se si lehni si qeni pas henes dhe qeni i rrahur neper kanale televizive, a nuk ju pa bote more faqezinj se c´benit ne ate mezlisht qe e quanit parlament me plote e perplot me bandite, kurva e kurvarw.

*Ju qelbesira deri dje i keni ndejtur shkaut sus, e keni ngrene sapunin per dhjate dhe mishin e qenit nuk e keni dalluar nga mishi i qengji*Ç, jane keto fjale, qe luani si kurvat kur presin te semafori per hamshor, me shkruani MSM dhe me bllokoni per t´iu pergjigjur, dilni ne pazar publikisht t´i lidhim kijet,jam i hapur ne polemike, me beni padi penale atje, kudo. -Po, nuk ja mbanw se do t´iu zbuloj te gjithafaqet e historise nje nga nje.

*Perse Hashim zeza dhe kopili i Titos,Isa Mustafa, jane ne siklet ?

*Kosova, kurre me nuk do te lejoj qe te bie ne doren e bandave dhe kopilave

*Ndali kercnimet se mileti t´i çon haberet te shpia. Ti, ke ndersyer zgaret te lehin kunder popullit, ne kanalet televizive qe i financon Irani i Ajetullahut. Se shpejti do t´i beje pyetje publike, argatit te Homeinit, atij vesh gamarit,se ku i morre paratw qe hape kete stan (Television)dhe lehin kopeja zagaresh per para te majme?

*Hashim zeza, trego se kush te zgjedhi president dhe si? Merita eshte e derrit plak, qe hunguron pa pushuar se akoma nder dej i buron gjaku e Rankoviqit, Titos dhe Millosheviqit, Isa Mustafa. A e dini se ky pis e ka patur tere gjyksin deri ne kerdhize me "ZNACKA" serbe per meritat qe ja ka bere atyre. Ky edepzes i shante shqiptaret ne çdo tre rreshta dhe denonte "Nacionalizmin,irredentizmin,shovenizmin,seperatizmin shqiptarw..."

*Ti i semure psiqik ndoshta  harron t´i merrni ilaçet, bashke me ate qe e ka kapur damllaja,derrin plak,Isa Mustafen, tregoni popullit:perse ne kohen e luftes, miku juaj, Baton Fazliu, kerkoi nga Joschka Fischer, ndihmen qe te mos e vrasin shqiptaret,bile kerkoi edhe numrin e celularit...?

*Falemenderimi i shkon miqeve,lexuesve qe cdo opinion i imi del ne vendin e pare ne rubriken"ME TE LEXUARAT"!

 

Shkruan:RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI

 

 

Hashim zeza, tashme eshte dalldisur, hallakatur dhe eshte ne siklet te madh, per shume arsye; nga frika se do t´i digjet bishti nga Gjykata Speciale, qe e solli vetw ne Kosove duke njollosur tej mase ky pis i pisave ushtrine e lavdishme te UÇK-es, duke e perbuzur deri ne qiell dhe ate bente presion te disa bythelepires qe ta votojn.

Dhe, shih per kete dalin disa kopuk dhe lehin se ky pis i pisave e baraspeshoi xhelatin me viktimen. I harroi te gjitha krimet e Serbise fashiste qe beri ne Kosove duke vrare,prere,dhunuar,plackitur dhe nuk perton te ulet me krushkun e tij Aleksander Vuçiqin, duke ngrene dreka e darka ne hotelet me luxsoze te botes. Por, kur e pa se laku i´u ka ofruar rreth gabzherrit eshte hallakatur taman si bikat e Banates dhe kerkon shkopinj sqe nga bisht deri te koka se te vret me brire ate qe i del para. I verbuar per hajni dhe pushtet nuk le gur e dru pa levizur  dhe pa shpifur neper kancalaritw boterore kunder vendit te te tij.

Hashimi i Haxhi Brojes, qe dikur mbante patllake me lejen e poilicise serbe, kur e pa se VDIÇ POLITIKISHT DHE NUK I SHKOI PERMBARW COPTIMI I KOSOVES SEPSE GJERMANIA I RA HU BIKI DHE NUK E PERKRAHU AS POPULLI,PERPOS DISA ZAGAREVE DHE ZAGARICAVE,JANE BERE HIJERENDE ME UDBASHIN, ME LIBREZE ZYRTARE,KELYSHIN E JOVICA STANISHIQIT,BATON HAXHIUN.

KJO BANDE BANDITESH E KISHIN MARRUR ARGAT EDHE LANGOIN E ALEKSANDER RANKOVIQIT,QENIT PLAK TITOS,HAJNIN E DIASPORES,ARGATIN E RRAHMAN ZEZES,ISA MUSTAFEN PER TE COPTUAR KOSOVEN.

Dhe, sa here kur duhet te tradhtohet vendi e marrin langoin, zagarin e botes shqiptare qe quhet Isa Mustafa. Ky derri plak dihet boterisht se akoma Serbia e merre per BIÇIM se si duhet bere PIFTI KOSOVEN. Hashim topuzi, e dinte mire se SPIUNI I SERBISE,ISA MUSTAFA, e kishte tere gjyksin deri ne kerthize me "ZNACKA" SERBE per meritat qe i a ka bere Serbise fashiste. Ky langua i i bie fyllit me nje vrime vetem kunder Kosoves, DERRI PLAK,ISA MUSTAFA, hunguron sepse paguhet akoma per kete marifet edhe pse ky damllaja eshte i vdekur por akoma i pavarrosur nuk ndalet se lehuri per t´ia bere argatin Hashim Topuzit, vellaut te Ganiut.

Sikleti i madh i kapi keta edepzes sepse populli votoi Vetevendosjen dhe te mos mendoj askush qe e mbroj kete subjekt, sepse kurre ne jeten time nuk kam qene anetare i ndonje bande politike, qe dikush po i quan parti dhe une dua te vdes pa njolle, pra pa qene ne ndonje bande politike.

ISH banditet,vagabondet,duke pare se do te burgosen,do t´iu merret pasuria e vjedhur nga djersa e taksapaguesve qe keta qene para lufte nuk kishin as breke,as rryp pantullonash sepse populli i pa, humben per marre te zeze. Jo, vetem kjo, por nga frika qe i ka prekur mish e asht se do te zbulohen se si kane bashkepunuar me UDB-ENE SERBE DHE FLASIN NE EMER TE UÇK dhe mundohen te mbrojn me fanatizem. Pa merak fare, do te dalin edhe pse miku i tij Baton Fazli Haxhiu, shkerdhata serbe, kerkoi ndihme nga Joshka Fischer, bile kerkoi te mbrohet se do ta vrasin ne Kosove. Nderruan edhe numrat e telefonit. Kur je i pa hile, i paster, ahere perse kerkon ndihme qe te mos te vret populli yt?

Ka edhe shume gjera te tjera se perse kjo bande hajnash jane ne siklet dhe, kane ndersyer dhe kane formuar STANE LANGONJSH DHE ZAGARESH (KANALE TELEVIZIVE), qe financohen nga IRANI dhe se shpejti do t´iu drejtohem ati shefit qe e financon IRANI I AJETULLAHUT,SE KA I MORRE KETO MILIONA QE BERE KETE STAN TELEVIZIV PER T´I PERÇARW SHQIPTARET DERI NE VELLAVRASJE...?

Nga hiri i kesaj zezenaje, jane nje kope zagaresh, te paguar dhe te ndersyer nga kjo bande banditesh qe te lehin, kunder popullit dhe kunder votuesve. Lehjet e tyre, te paguara nuk jane te serta dhe nuk e kane te gjaten,sepse nuk ja vare kush ketyre langonjve te Hashim topozit dhe atyre te Homeinit te Iranit dhe jo rastesisht ata kane zgjedhur disa FONELI DHE DISA LANGONJ QE E QUAJN VETEN,PROFESOR,FILOZOF, qe shyqyr qe ne ate kohe nuk i shohin femijet se trishtohen nga surrati i tyre edhe pse nuk perzihem ne punen e te Lumit Zot, se i ka falur ashtu per faqe te zeze.

Pra,Hashim topuzi ndali ata zagaret qe i ke leshuar duke kercnuar popullin, kjo kope zagresh do te pergjigjen herdokurdo, per ate qe po vjellin frere. Kete vrere te gelltitur do te vie koha qe do te lepijn dhe do te pyesin:A ka me!?

Kaq kesaj radhe nga une, Reshat Badallaj-Zhuriani, Zhur, krahina e Lumes, Republika e Shqiperise

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online"