Hashim zeza, ku e ka thye qafën langoi i Jovica Stanishiqit, Baton Haxhiu?

Hashim zeza, ku e ka thye qafën langoi i Jovica Stanishiqit, Baton Haxhiu?
Hashim zeza, ku e ka thye qafën langoi i Jovica Stanishiqit, Baton Haxhiu?

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 11 korrik 2020 - 18:30

*Heret i shkrova leter te hapur ne publik, Hashim Thaçit, se  per interesa te tija personale dhe karieriste, largoi atdhetaret me te deshmuar qe kishin tradita te moçme kombetare dhe rrotull tij, afroi spiunet,tradhtaret,langonjtw e zagaret te kriminelit dhe kryeudbashit,Jovica Stanishiqit, Nikolla Vazures, Mitroviq Jovices, Muharrem Danes, Cikullit (Mehmet Maliqit), qe kane perpiluar planin "BISTRICA" per te vrare shqiptarwt si rasti i Hasan Remnikut...

*Tani po na shti n´gjynah e dreç

SHKRUAN:RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI

Shkrimin sot po e nisi shpejt dhe drejt e ne teme,sepse kam shkruar vite te tera, per jashtqitjen kombetare, Baton Fazli Haxhiun, dhe gjithmone i kam kerkuar publikisht qe t´i lidh kijet me mua , ose te ngre padi penale kunder meje vetem ne qofte se, i shkon fiqiri se nuk jane te gjitha te sakta.

Me kete kelysh te Serbise fashiste, Baton Haxhiun, nuk kam luajtur kurre me ashik bashke ne jeten time, por shume zullum dhe tradhti i ka bere Kosoves dhe kombit shqiptar ne pergjithesi dhe i´a zbulova te gjitha nje nga nje,por akoma nuk jane zbardhur ne pergjithesi faqet e historise se tij dhe familjes te keti derdimeni sepse jane me tradita te moçme antikombetare dhe kurre nuk pushoi se vepruari per t´i ra kambanave te mortit kunder kombit shqiptar.

Ky langua u be teper aktiv dhe hynte e dilte ne Biligrad PA THERRE NE KEMBE BILE KUR U BENE DEMONSTRATA ne atje, asnje kembe shqiptare nuk guxoi te hynte , pos Baton spiunit. ME FALNI SE KABOVA RENDE! BATON HAXHIU,NUK ESHTE SHQIPTAR,KY PIS ESHTE SHQIPFOLES SEPSE NDER DEJ U BURON GJAKU I SERBOSLLAVISE DHE JO GJAKU I ARBERIT. Serbosllavia e asaj kohe zbarkoi nga frika ne Ballkan 2200 spiunet, nderkaq, ne Kosove 720 dhe ate me te tmershmit. TE GJITHA ATA TITISTA,ATA QE E KISHIN VARUR NEPER ODAT SHQIPTARE FOTOGRAFINE E KETI QENI PLAK,TITOS,KANE QENE DHE DO TE MBETEN PERJETESISHT SPIUNE,TRADHTARW,LANGONJET DHE ZAGARET TE GJAKUT SERBIAN.Ky soj degjonte edhe frymarrjen e atdhetareve dhe spiunonte per gjakun serb qe jo me pak se 700.000 (shtetqinde mije), kane kaluar neper doren e udb-es vrastare. Me te zi se shkijet ishin keta BURRA KURVE SHQIPFOLES. Kosova para lufte kishte mbi 800 fshatra te pasterta etnikisht dhe atje shkonte nuhatja e ketyre burra kurvash,pra KUPTONI BURRA KURVASH ISHIN,JANE DHE PERJETESISHT DO TE JENE KY SOJ E SOJSEZ.

Batoni i Fazli qelit, keshtu njihej babai i tij nder shqiptaret, anetarsohet ne UDB-EN VRASTARE NE VITIN 1990 dhe ate  merre librezen zyrtare. Ky qen, Batoni, lokalet e UDB-ES SERBE NE BILIGRAD I VIZITONTE DHE I NJIHTE ME MIRE SE DHOMAT E TIJ. Por, kur krisi lufta ne Kosove, ky langua me mish e me shpirt angazhohet kunder Ushtrise Çlirimtare te Kosoves dhe jep informata per tere istikamet, ne cdo cep te Kosoves, takohet me kryeudbashin dhe kriminelin, Jovica Stanishqit dhe ja shpalos te gjitha informacionet. Takime ka bere edhe ne Brezovice deri kur hetoi populli. Mu per kete nga SHTABI I PERGJITHSHEM I USHTRISE ÇLIRIMTARE TE KOSOVES,DENOHET ME PUSHKATIM PA GJYQ. Vendimi ishte marrur ne Likoc te Drenices. Ky shkerdhata ne mbrojtje te rrept serbe nuk bie ne doren e UÇK-es dhe shpeton per mrekulli. Per te gjitha keto mund te klikoni ne kete gazete dhe krejt kollaj eshte, shkruani:RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI BATON HAXHIU DHE I LEXONI FIJE PER PE.

Shih per kete, Hashim zeza, djali i Haxhi Brojes, i bie pishman dhe e bejn keshilltar dhe nder njerzit me te rendesishem ne Kosove, Baton Haxhiun. Hashim zeza, perpos qe e ben mikun me te ngushtw i afron edhe poste dhe e merre rrotull tij kudo qe shkonte edhe ne WC. Jo, vetem kaq,por e bejnw keshilltar edhe te KADRI TOPUZIT.Kadri topuzi ahere ishte kryeplak i nje MESLISHTI me plot rrugaçw,vagabonda,kopila, kurva e kurvar, qe na na dhane hije te zeze, deri kur u bene rezil. Edhe me larg shkojn e bejnw edhe keshilltar te Edvinit,djalit te Kristaqit,dhe shkojn ne bisht te tij deri ne Kinen e larget.

Hashim zezes i shkrova ne fillim,sepse ne kohen e luftes une, Reshat Badallaj-Zhuriani, kam qene me libreze zyrtare i autorizuar nga Shtabi i Ushtrise Çlirimtare te Kosoves, duke i çuar fjale se mos i largo PATRIOTET QE KANE TRADITA TE MOÇME ATDHETARE DHE MOS I AFRO SPIUNET E NIKOLLA VAZURES,MITROVIC JOVICES,JOVICA STANISHIQT, MUHARREM DANES E TE CIKULLIT QE SIPAS PLANIT "BISTRICA" KANE BERE MASAKRA NE KABASH DHE KUDO NE KOSOVE DHE NE DIASPORE.

Hashim zeza nuk me degjoi se  i vuri interesat e tija personale mbi ate kombetare,sepse secili ja zuri bishtin nder vege edhe Hashimi Batonit edhe Batoni Hashimit. U PRISHEM DHE I THASH SE KE PEWR TE IKUR ME DAMKEN E TRADHTISE DHE PER MARRE TE ZEZE.

Sakaq, Hashimi, ecte me fedellek, hante e pinte me serbianet dreka e darka ne hotelet me te shtrenjta te BOTES , me parat e taksapaguesve. DHE MENDONTE SE BOTA SILLET VETEM PER TE.U bene Bashke me Bato Haxhiqin,Edvinin e Kristaqit dhe Aleksandrin  e Daciqin, nuk jam i sigurt se a kane kenduar bashke:"ZIKINA KOLON",por qe kane bere dyzen ahengu me def e me violine,"Slivovice", mish derri e me harmonike ngekw,ngekw,ngekw, kete pa merak fare....

Kjo bande i´u futen edhe lojes me te rrezikshme shitjen e tokave dhe per t´i ra sakice e hanxhar tokave tona se jo vetem me gersherw. Kjo bande idiotesh,vagabondesh, kopilash e tradhtaresh, nuk ishin te kenaqur se i thane mbi 8000 mije ketarw toke qe na kishte lene Zoti hise,por vazhdonin me tej deri ne krahinen e Lumes. Mosni bandite se kush ka hy ne LUMW NUK KA DALUR PRAP,ATJE I KA LENE ESHTRAT. Violina tradhtare ishte BATONI I FAZLI QELIT,SEPSE PAGUHESHIN ME PESHA TE RENDA NGA SERBIANET.DESHEN TE BENIN KOSOVEN PIFTI EDHE PSE KISHIN BERE HATA,E KASAPHANE SERBIANET.

Shpeshhere i shkrojta se ky plan tradhtaresh nuk do kalon dher ka vdekur! Kjo bande luante vidhet taman si ata kurvat kur presin te semafori per HAMSHOR. Jo, asgje eshte biseduar per kete,thoshin kjo bande e faqes se zeze.

Per te mos e vazhduar me tej kesaj radhe,  FOLI BOLTONI,ISH KESHILLTARI I SIGURISE KOMBETARE AMERIKANE. SE HASHIMI  E VUQIQI,KANE BISEDIUAR DHE KANE BERE PLANE PER T´RA SAKICE TOKAVE TONA DHE JO E BOLTONI! PO,TASH: FLISNI KOPUK! Hashim zeza pa asnje te bardhw po te pyesim :KU ESHTE KELYSHI I UDB-ES SERBE DHE LANGOI I JOVICA STANISHIQIT,BATON HAXHIU?

Baton shkerdhata ta hodhi kapistallin duke te mashtruar se do te shpeton nga gjykata Speciale dhe te thoshte:"FUTJA SHOKEVE". Eh, Hashim zeza po si e besove,perse hiqesh CUB? Mos mendo se i gezohem hapsit qe e meriton per shume te zeza te padiskutueshme, sepse nga anet e mia atje thelle ne Zhur te krahines se Lumes thuhet:"KUR KA KOMSHIA MORT MOS BEJE DASEM?". Fjalen e kam se e perbuze gjakun e deshmorve te kombit, e perbuze UÇK-EN dhe tani na shti ne gjynah more dreç dhe mundohesh me la m... me shurre, duke kercyer dege me dege si korb shetites dhe i ra ndermend zoterote per te vizituar familjet e DESHMORVE. Ku ishe deri tani ore karanfil? E di pse shkon!? Per t´ia marrur hallallin. Kot e ke sepse shume zullum i ke bere vendit. Sa here ju kam thene:MOSNI DHE LARGOHUNI NGA SHKERDHATA SERBE,BATON HAXHIU? NUK DEGJOVE DHE TANI KUR I´U KA AFRUAR LAKU TE GERMAZI JENI BERE TAMAN SI AJO LOPA KUR E PRESIN NE FYT DHE PA I DALUR PERFUNDIMISHT SHPIRTI GODET ME SHKELMIN E RENDE. Ku eshte tani shushunja dhe qelbesira BATON FAZLI HAXHIU ?

Hashim, per te mos e zgjatur shume pleqtw thonin:DYNJAJA ESHTE DEVER DHE TE GJITHA KANE PER TE LARE KETU. Mbaje mend!

Po e perfundoj fare me nje "urim":"Kurre hallall mos i´u qofte buka e uji bilur e kesaj toke qe i´a futet qafen ne trup dhe i rate sakice duke hedhur ne pazar si te ishte lecke. Zotin dorezan!

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".