Kështu mbaheshin sekretet kriminale në kasafortën private të Hashim Thaçit në zyrën presidenciale

Kështu mbaheshin sekretet kriminale në kasafortën private të Hashim Thaçit në zyrën presidenciale
Kështu mbaheshin sekretet kriminale në kasafortën private të Hashim Thaçit në zyrën presidenciale

Naim Miftari

  • 24 tetor 2021 - 17:40

Shkruan: Naim Miftari

 Qfar sekreti mshifeshin në dosjet që mbaheshin larg nga publiki dhe nga ligji në kasaforten e ish presidentit të Kosoves Hashim Thaqi,që ishte aq e randsishme e rrezikshme që duhej shkuar ilegaisht ish kreu i AKI në at koh këshilltar i Hashim Thaqit dhe një agjent tjeter i AKI për ti marr me gjdo qmim ato të dhana të Hashim Thaqit para se me ardh në zyre presidenti i ri i Kosoves Vjosa Osmani.?

Ne dosje a ishin emrat e deshmitarve të gjykates speciale me seli në Hag deshmitar që përcilleshin përmes telefonit pa kurfar vendimi gjygjsor, percjellje nen_stop 24 orë në dit 7 dit në jav nga AKI_ ja dhe nga një srtruktur e policis të Kosoves qe kontrollihej direkt nga Thaqi,Veseli dhe Reçica...sa nga ata deshmitar të percillur ishin vrar apo kishin vdek befas nga Covid_19, apo kishin vdek nga atakut kardial apo kishin patur ndeshje fatkesi në komunikacjon.

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".