Kosova Sot

Seanca e jashtëzakonshme për dialogun fillon sot nga ora 14:00

Seanca e jashtëzakonshme, ku pritet të votohet rezoluta e...

Simic: Popoulli serb i zhgënjyer plotësisht me bashkësinë ndërkombëtare

Deputeti i Listës Serbe, Slavko Simic tha sot se, populli serb...

Hoti tregon se a do të marr pjesë LDK në seancën e jashtëzakonshme për dialogun

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit,...

Haradinaj për “DPA”: Ushtria është planifikuar ndër vite

Parlamenti i Kosovës të premten ka miratuar Ligjet që parashohin...

Situata në veri të Mitrovicës e qetë, KFOR-i vazhdon të qëndrojë tek Ura e Ibrit

Deklaratat e ashpra që vinin nga Beogradi rreth nismës së...

Turqia do t’i vazhdojë sulmet kundër Partisë Punëtore të Kurdistanit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka deklaruar se Turqia...

Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, mungon LVV

Para pak momentesh ka nisur mbledhje e Kryesisë së Kuvendit të...

Trumpi e emëron shefin e ri të stafit të tij

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Emina Cunmulaj nderohet me mirënjohje (Foto)

          Emina Çunmulaj mbrëmë ishte e pranishme në një event që u organizua në Pallatin Presidencial në Tiranë, shkruan Kosova Sot. Në këtë event, modelja është nderuar me mirënjohje nga Ministri i Turizmit të Shqipërisë, Blendi Klosi. Ajo në rrjetin e saj social instagram është shprehur e lumtur për nderin që iu bë dhe falënderoi ministrin për mirënjohjen. “Çfarë nderi të...

          VIP

          Loçka e tejdukshme

          Kylie Jenner befason në minutën e fundit për kartolinën e...

          VIP

          Keq po i këndohet Shakira-s

          Shakira akuzohet për evazion fiskal nga prokurorët spanjollë Këngëtarja e...

          VIP

          Dukja fringo e re

          Ajo ka shkurtuar flokun e saj prej platini një ditë më parë. Kështu,...

          Shëndetësia

          Shërimi dhe shkaktarët e afteve që shkaktojnë dhimbje

          Aftet janë të vogla, të thatë të vegjël që zakonisht shfaqen...

          Shëndetësia

          Sytë zbulojnë a jeni nën stres

          Një shikim i thjeshtë në sy mund të tregojë nëse jeni nën stres...

          Femra

          Ngjyra e mustardës është hit këtë dimër

          Kur moda si dhe kombinimet e veshjes janë në pyetje, është shumë e sigurt...

          Reçeta

          Reçeta e Cekës: Krempite

          PËRBËRËSIT PËR PATISHPANIN: 6 vezë, 6 lugë sheqer, 6 lugë...

          Sport
          • Neymar rrëfen vuajtjet e fëmijërisë

           Neymar ëndërronte si fëmijë që të bëhej futbollist, për t’u bërë i pasur dhe më pas të blinte një fabrikë biskotash. Ylli brazilian ka dhënë një...

           Më Shumë
          • Bayerni e Atletico Madridi pas Perisicit

           Thuhet se Interi do ta shesë Ivan Perisicin për 50 milionë euro në verën e ardhshme, me Manchester Unitedin e së fundmi Bayern Munichu e Atletico Madridin të interesuar për sulmuesin anësor...

           Më Shumë
          • Distria Krasniqi merr medalje të artë në Kinë

           Xhudistja kosovare Distria Krasniqi e ka mposhtur japonezen Kondo në finale të Masterit të xhudos në Gounzhgou të Kinës. Krasniqi e mposhti japonezen qysh në fillim të meçit me Ippon duka ia siguruar...

           Më Shumë

          Fabregas gjithnjë e më pranë Milanit

          Cesc Fabregas e ka pranuar se roli aktual i tij te Chelsea nuk është...

          Klopp i thotë Mourinhos: Nuk duhet gjykuar vetëm në trofe

          Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp iu është përgjigjur komentit...

          Distria Krasniqi e Nora Gjakova i sigurojnë Kosovës medalje në Kinë

          Dy xhudistet nga Kosova Distria Kransiqi dhe Nora Gjakova po marrin pjesë...

          Guardiola: Gara për titullin e Premierligës si ndeshjet Barça – Real

          Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola beson se gara për titullin e...

          Marcelo: Realit i mungon Ronaldo

          Mbrojtësi i krahut të majtë i Real Madridit e ka pranuar se...

          Icardi i gatshëm për të nënshkruar kontratë të re me Interin

          Mauro Icardi është gati që të nënshkruajë...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Linja e re e ndarjes në politikën perëndimore

          Shkruan: Fareed Zakaria Fati i Amerikës urbane kundrejt Amerikës...

          Faleminderit, Amerikë!

          SHKRUAN: RESHAT BADALLAJ ZHURIANI  Amerika nuk ia vari askujt dhe e tha...

          Thank You USA, mburoja dhe garancia për Kosovën!

          SHKRUAN: SKËNDER SADRI KAPITI  SHBA-ja ka meritën kryesore...

          Misioni fisnik i ushtrisë së Kosovës!

          Shkruan: Prof. As. Dr. Enver Bytyçi Sot deputetët shqiptarë...

          Dossier

          Drama e një populli që u bë pre e nacionalizmit ekstrem

          SHKRUAN: ENVER KUSHI Lum ata politikanë, intelektualë apo klerikë që i kuptojnë mirë kodet që vijnë nga brigjet thesprote dhe Greqia e demokracisë dhe e kulturës... Jetojmë në një...

          Planeti X

          Pesë llojet e xhindeve

          Sipas fesë islame, ekzistojnë tri kategori të qenieve të gjalla. Ato janë: engjëjt, xhindet dhe njerëzit. Engjëjt janë të krijuar nga drita, xhindet nga zjarri, ndërsa njerëzit nga dheu....

          Pesë llojet e xhindeve

          Sipas fesë islame, ekzistojnë tri kategori të qenieve të...

          Efektet e magjisë së zezë

          Magjia e zezë ka një ndikim të madh negativ në jetën e...

          Rastet më të dhunshme "poltergeist", të të gjitha kohëve

          Fantazmat thuajse gjithnjë janë tepër të frikshme, por...

          Vajza në nënkalim

          Një i ri, i cili ishte duke vozitur në periferi të Grinsboros,...

          Auto&Tech

          Facebook me një problem tjetër

          Facebook njoftoi këtë të premte se një problem në software ka ekspozuar fotografitë e mbi 6.8 milionë përdoruesve, përfshirë fotografi që nuk i kishin postuar. Sipas asaj që shkruan BBC,...

          Më Shumë

          Risia “Mercedes-AMG A 35 2018”

          Fuqia e nxehtë nuk tregon shenja të ngadalësimit. Tanimë...

          Google” na nxjerr zbuluar”, ja kë personazh kemi kërkuar më shumë këtë vit

          Motori i kërkimit Google, siç bëhet çdo vit, ka zbuluar...

          "Jaguar I-Pace eTrophy", veturë e re elektrike për gara

          Modeli "Jaguar I-Pace" do të shfaqet në gara. Duke filluar...

          KOSOVA SOT TV
          Protagonisti i 'Home Alone', nuk e ka parë filmin që 15 vite (Video)

          Filmin që ne e shohim çdo fundvit, protagonisti nuk e ka parë asnjëherë për 15 vite. Aktori Macaulay Culkin, i cili u bë i famshëm në saje të rolit në filmin “Home Alone”,...

          Më Shumë

          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të...

          Hajnat në Kenia ia prenë rrugën, shikoni se si shpëton çifti amerikan (Video)

          Një çift amerikan mrekullisht u shpëtoi banditëve...

          OK KIDS
          Ja e përbashkëta e të gjitha gjallesave

          Të gjithë organizmat kanë nevojë për ushqim për energjinë e cila është e nevojshme për të jetuar dhe për t’u rritur, transmeton gazeta Kosova Sot. Ato të gjitha qesin...

          Me Shume

          Sigurisht nuk e keni ditur

          · Zëri që e dëgjoni derisa i kërcitni gishtat...

          Ku kanë jetuar më herët dragojtë?

          Shkencëtarët nuk kanë arritur të gjejnë asnjë...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >