Kosova Sot

Amerika mund të fitoj edhe nese lufton e vetme kundër botës

Çfarë do të ndodhte nëse SHBA do të përballej...

Aliu: Ministri Ismajli injoron qytetarët

Analisti Bislim Aliu për gazetën "Kosova Sot" thotë se...

Qarri: SHBA-ja po dëshmon hapur se nuk do të lejojë që vendi ynë të ndahet

Sipas analistit politik Gani Qarri, për vazhdimin e ruajtjes së...

Vrau 56 persona, ish-polici rus dënohet me burg të përjetshëm

Një ish-polic nga Siberia, i cili po vlerësohet si vrasësi serik...

Ahmeti vonon dekorimin e qytetit, Abrashi i referohet si “Sejda”

Deputeti i LDK’së, Bardhyl Meta, ka shkruar sot në Facebook se...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Shkëndije Mujaj ‘’shkatërron’’ rrjetin, ekspozon gjoksin e saj bombastik (Foto)

          Shkëndije Mujaj nuk i harron asnjëherë pozat e nxehta, ndërsa së fundmi ka shkatërruar rrjetin me foton që ka publikuar,shkruan Kosova Sot. Për të nuk është më problem të publikojë të tilla foto, ndërsa fansat çdo ditë i mirëpresin. Këngëtarja kosovare asnjëherë nuk kursehet, ndërsa gjithmonë befason mediat, dhe e tërheq vëmendjen e tyre në këtë...

          VIP

          Kush po e shoqëron Majlindën në mëngjes? (Foto)

          Majlinda Zeka po vazhdon me avazhin e njejtë të postimit në rrjetet sociale. Ajo...

          Sport
          • Unitedi dhe Arsenali pas talentit gjerman

           Manchester Unitedi dhe Arsenali janë duke e monitoruar mesfushorin e Hertha Berlinit, Arne Maier. 19-vjeçari është krahasuar me mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos, dhe pritet që shumë shpejtë të...

           Më Shumë
          • Unitedi dhe Arsenali pas talentit gjerman

           Manchester Unitedi dhe Arsenali janë duke e monitoruar mesfushorin e Hertha Berlinit, Arne Maier. 19-vjeçari është krahasuar me mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos, dhe pritet që shumë shpejtë të...

           Më Shumë
          • Zyrtare: Lojtari i Liverpooli vazhdon kontratën

           Mbrojtësi i krahut të Liverpooli, Joe Gomez sot ka nënshkruar kontratë të gjatë me klubin anglez. 21-vjeçari ka nënshkruar kontratë me Liverpoolin sot në mëngjes për ta vazhduar...

           Më Shumë

          Ronaldo flet për Topin e Artë, të cilin e mori Modrici

          Cristiano Ronaldo nuk arriti ta marrë çmimin e Topit të...

          Ronaldo flet për Topin e Artë, të cilin e mori Modrici

          Cristiano Ronaldo nuk arriti ta marrë çmimin e Topit të...

          Ronaldo: Juve nuk ka nevojë për Bale, kurse Marcelo është i mirëseardhur

          Cristiano Ronaldo mendon se Juventusi nuk ka nevojë për...

          Tyson Fury mori lajmin e tmerrshëm nga gruaja e tij pas ndeshjes me Wilder

          Tyson Fury u përball Deontay Wilderin në mbrëmjen e 2 dhjetorit,...

          NBA: Toronto humbet në shtëpi, Spurs merr fitore

          Kanadezët e Toronto Raptors pësuan humbjen e dytë radhazi, teksa...

          Ronaldo e fton Messin në Serie A

          Ylli i Juventusit Cristiano Ronaldo e ka ftuar Lionel Messin që t’i...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Një zgjidhje reciproke për mosmarrëveshjet tregtare Kinë-SHBA

          Shkruan: Shang-Jin Wei  Kina duhet të ndërmarrë hapa...

          Marrëveshja e May-it rreth Brexit-it injoron ankesat e vërteta të Brexitersave

          Shkruan: IAN BURUMA Përçarja midis kundërshtarëve dhe...

          Miu në kurth dhe dialogu i suspendua

          SHKRUAN: BEKIM REXHEPI Është vendimi i taksës dhe itinerari i...

          VETTING-u mbetet shpresë e vetme e shkapjes së pushtetit nga bandat e inkriminuara

          SHKRUAN: RAMIZ BOJAJ Vrasja e drejtësisë do të thotë...

          Dossier

          Dokumenti/ Çfarë kërkoi Shqipëria nga Europa në 1990

          Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë përmes rubrikës “Diploarkiva” ka publikuar një material, i cili tregon se Shqipëria kur ishte përballë një nevoje të ngutshme...

          Planeti X

          Planeti i akullt që është në flakë

          Universi është i pafundmë dhe aty mund të gjesh gjëra të jashtëzakonshme, të frikshme por edhe të çuditshme. I tillë është rasti i planetit Gliese 436b, një planet...

          Planeti i akullt që është në flakë

          Universi është i pafundmë dhe aty mund të gjesh gjëra...

          Studimi, planetet u formuan nga topa gjigant balte

          Një studim i ri mund të shkundë kuptimin tonë se si...

          E vërteta mbi vampirët

          Legjendat dhe të vërtetat që rrethojnë krijesat që...

          A eksplodoi me të vërtetë Hëna në vitin 1178?

          Nuk ka dyshim se Hëna është njëri ndër objektet...

          Auto&Tech

          Lamborghinin që mund ta bleni me vetëm 8 euro e gjysmë

          Prapa në vitin 2017, Lamborghini ndërtoi një edicon të posaçëm "Hurracan" për Papa Françeskun. Megjithatë, Papa Françesku nuk është entuziast i veturave. Faktikisht, ai...

          Më Shumë

          Zbulohen madhësitë e ekranit të Samsung Galaxy S10

          Llogaria e famshme në Twitter, Evan Blass, ka publikuar një fotografi...

          Ford Mustang i ri do do të ketë pjesë të printuara 3D

          Ford ka njoftuar se Mustang GT500 i ardhshëm do të ketë...

          Apple lëshon iOS 12.1.1

          Apple ka lëshuar iOS 12.1.1. Ky version sjell mbështetjen për...

          KOSOVA SOT TV
          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të ziera, aroma e tyre është e parezistueshme, posaçërisht kur kërkojmë diçka që të na ngrohë. Duke shikuar...

          Më Shumë
          OK KIDS
          Kush e zbuloi “Rrugën e Qumështit”?

          1 – Filozofi i shekullit të 18 Imanuel Kant ishte një nga njerëzit e parë që ngriti teorinë se Rruga e Qumështit nuk ishte e vetmja galaksi në univers. Kanti shpiku termi universi ishull për të...

          Me Shume

          Fakte interesante për Leonardo Da Vinçin

          Ju mund të mendoni se keni dëgjuar gjithçka në lidhje me...

          A e dini sa është shpejtësia e dritës ?

          Shpejtësia e dritës shënohet zakonisht si c, e cila...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >