Reçeta e Cekës - Krofne - Reçeta - Kosova Sot
Reçeta e Cekës - Krofne

Reçeta e Cekës - Krofne

PËRBËRSIT: 200 gr. qumësht, 200 gr. ujë, 1 qeskë maja, 2 lugë sheqer, pak kripë, 1 vanilje, 2 lugë vaj, 4 të verdha veze, 600-700 gr. miell, trasnmeton Kosova Sot Online.

Gatuhen brumi dhe pasi të vijë shtrihet në tavolinë të përmillur. Nxirret me gotë dhe lehen pak të vijnë sa të nxehet vaji. Fërgohen derisa të skuqen. Mbi hidhen sheqer pluhur me vanilje.

(Kosova Sot)

10 orë e 31 minuta më parë
20/01/19