Receta e Cekës: Krofne

  • 27 gusht 2019 - 14:48
Receta e Cekës: Krofne

Përbërësit:

• 3 vezë,

• 1 gotë kos ose jogurt,


• 14 lugë miell,

• 1 qeskë pluhur paste,


• 14 lugë miell,

• 1 qeskë pluhur paste,

Tunden të gjithë përbërësit, përpos sheqerit pluhur. Me lugë nxirren krofnet dhe hidhen në yndyrë të nxehtë për t’u fërguar nga të dyja anët gjersa të skuqen. Krofnet e fërguara kalohen në sheqer pluhur dhe shërbehen.

(Kosova Sot Online)