RRËSHIRA ÇUDIBËRËSE QË SHËRON INFEKSIONET, SHËRON PLAGËT DHE SËMUNDJET E LUKTHIT - Shëndetësia - Kosova Sot
RRËSHIRA ÇUDIBËRËSE QË SHËRON INFEKSIONET, SHËRON PLAGËT DHE SËMUNDJET E LUKTHIT

RRËSHIRA ÇUDIBËRËSE QË SHËRON INFEKSIONET, SHËRON PLAGËT DHE SËMUNDJET E LUKTHIT

Në këtë periudhë kohore kur i jemi ekspozuar stresit, ushqimit të dëmshëm, ju nevojitet diçka e fortë që mbron nga rreziqet. Rrëshira e është çudi natyrore që shëron njerëzimin. Preparati nga bimët është më i shëndetshmi, sidomos kundër infeksioneve dhe shërimit të plagëve. Ju sjellim recetën për përgatitjen e kremit nga rrëshira Përbërësit: Dyllë bletësh 100 gramë, 25 gramë rrëshirë pishe Vaj 50 gramë dhe Margarinë 250 gramë Receta për përgatitje: Tretni dyllin, rrëshirën dhe margarinën, dhe në fund shtoni vajin. E procedoni dhe e ruani në frigorifer. E aplikoni në shtresa të holla në zonën ku ndjeni dhimbje, 2-3 herë në ditë. Shëron edhe sëmundjet më të vështira të lukthit, stimulon sistemin tretës dhe parandalon shfaqjen e të thatit, posedon veti kundër baktereve, viruseve, paraziteve, kërpudhave dhe inflamacioneve. Po ashtu shëron gastritin dhe të thatin në lukth. Për efektin shërues meritor janë substancat që për tridhjetë herë janë më të fortë se penicilina.

(Kosova Sot)

14 orë e 47 minuta më parë
16/12/18