Ilaçi natyral që gjallëron organizmin - Shëndetësia - Kosova Sot
Ilaçi natyral që gjallëron organizmin

Ilaçi natyral që gjallëron organizmin

 

Fiku është shumë i dobishëm, si të freskëta po ashtu edhe të thata. Ekziston një recetë me fik të tharë, që thjesht e rigjallëron organizmin tuaj,raporton Gazeta Kosovs Sot

PËRBËRËSIT: • 40 fruta fiq të thatë • vaji i ullirit

PËRGATITJA: Fikun e hidhni në kavanoz dhe e përzieni me ujin e ullirit. E mbyllni me kapak dhe e lini në frigorifer. Pas 40 ditësh mund ta konsumoni këtë ilaç natyral PËRDORIMI: Një fik në vaj në lukth të thatë ndihmon në forcimin e shëndetit dhe zgjedh problemet shëndetë- sore. • Ndihmon në rregullimin e traktit gastrointestinal • Sasia e madhe me fibra në fiq ndihmon në pastrimin e organizmit nga helmet • Fiku është i pasur me kalcium • Kaliumi i pranishëm në fiq, forcon zemrën • Përmirëson gjendjen e lëkurës dhe tenin e fytyrës. 

(Kosova Sot)

8 orë e 45 minuta më parë
18/12/18