Parandalon edhe kancerin! Kjo është fshehtësia e pijes më të shëndetshme në botë

  • 07 prill 2019 - 09:09
Parandalon edhe kancerin! Kjo është fshehtësia e pijes më të shëndetshme në botë

Pos shumë problemeve shëndetësore, ky çaj është i shkëlqyeshëm edhe si mbrojtës për lukthin. Një gotë në ditë ul rrezikun për sulm në tru dhe shkrin shtresat dhjamore, derisa forcon sistemin imun dhe parandalon kancerin.

Përbërësit:

Qumësht kokosi;

Gjysmë lugë kurkumë;

Gjysmë lugë xhenxhefil.

Pasi xhenxhefilin dhe kurkumën i keni vendosur në ujin e valuar, ulni temperaturën dhe e lini që përzierja të zihet edhe për dhjetë minuta. Shtojani qumështin, procedojeni dhe e konsumojeni.

(Kosova Sot)