Si ta shëroni kollën?

  • 01 maj 2019 - 08:18
Si ta shëroni kollën?

Kolla është e mërzitshme për organizmin në përgjithësi, e nuk ju lë të qetë të flini, e shpeshherë jua rrezikon edhe mushkëritë.

Me aplikimin e disa këshillave mund ta qetësoni dhe atë në mënyrë krejt natyrale. Kjo recetë më shpejtë përdoret te inflamacioni i fytit, por edhe te zbutja e kollës.

Është mirë që para gjumit të pini një çaj bimor pa kafeinë, të ëmbëltuar me një lugë mjaltë. Sidomos ndihmon çaji nga trumza apo sherbela.

Po ashtu, çajin mund ta zbutni edhe duke konsumuar çaj kamomili.

(Kosova Sot)