Vaji i hudhrës, ilaç shumë i mirë

  • 03 janar 2020 - 17:29
Vaji i hudhrës, ilaç shumë i mirë

Një hudhër të madhësisë mesatare e marrim dhe, nga ajo, përgatisim një substancë si qull. Atë substancë e vendosim më pas në një kavanoz dhe i shtojmë një gotë vaj luledielli.

Më pas futet në frigorifer. Të nesërmen merret një lugë e çajit lëng limoni dhe një sasi e njëjtë e vajit të hudhrës, duke u përzier mirë. Të pihet tri herë në ditë, gjysmë pre para buke. Mjekimi zgjatë 1-3 muaj, e pas një pauze prej një muaji, mund të përsëritet.

Ky ilaç largon spazmën e enëve të gjakut, trurit, spazmën e zemrës, largon vështirësitë në frymëmarrje, por preferohet edhe te skleroza. Është një preparat i mrekullueshëm për zgjerimin e enëve të gjakut.

(Kosova Sot Online)