Tri produkte natyrale që do përmirësojnë kujtesën tuaj dhe do të pastrojnë arteriet, si asgjë tjetër që keni provuar më parë!

  • 13 qershor 2020 - 11:26
Tri produkte natyrale që do përmirësojnë kujtesën tuaj dhe do të pastrojnë arteriet, si asgjë tjetër që keni provuar më parë!

Nuk ka mënyrë më të mirë për t’u kujdesur për trupin dhe për të përmirësuar kujtesën tuaj sesa konsumimi i ushqimeve natyrale.

Për këtë arsye, ju sjellim këto kombinime natyrale që do t’ju ndihmojnë të mbani trupin tuaj në kushte optimale, të forconi trurin, funksionimin e zorrëve dhe gjithashtu t’ju ndihmojnë të keni lëkurë më të qëndrueshme dhe të shëndetshme.

Kombinimi i parë

Përbërësit:

1filxhan boronica,
Një banane,
Një lugë çaji vaj liri.

Për ta përgatitur i kombinoni të gjithë përbërësit në një blender. Shtoni pak ujë dhe mjaltë për ti ëmbëlsuar shijen.

Kombinimi i dytë

Përbërësit:

2banane,
2 gota lëng portokalli të shtrydhur,
1 lugë gjelle mjaltë,
½ lugë gjelle me vanilje.

Përzieni të gjithë përbërësit në një blender dhe shtoni pak ujë që të mos jetë shumë e trashë masa.

Rezultatet do ju befasojnë!

(Kosova Sot Online)