Kanella, eliksir i shëndetit

  • E.K /
  • 07 gusht 2020 - 09:30
Kanella, eliksir i shëndetit

Në të kaluarën, kanella ishte përdorur me të madhe si ilaç natyral për shumë dhimbje, por edhe shkencëtarët modernë e kanë vërtetuar efektin e saj shërues. Është vërtetuar se kanella ndihmon te: Inflamacionet dhe infeksionet. 

Parandalon përhapjen e leukemisë dhe limfomës; - Zbut pengesat në tretje; - Rregullon nivelin e sheqerit në gjak; - Ndihmon në humbjen në peshë; - Zbut dhimbjet reumatoide; - Përmirëson punën e trurit; - Zvogëlon nivelin e kolesterolit të keq; - Largon infeksionet me kërpudha; - Zbut dhimbjet menstruale.

(Kosova Sot Online)