Shurupi, i cili shkrin dhjamin

  • E.K /
  • 20 gusht 2020 - 13:02
Shurupi, i cili shkrin dhjamin

Përbërës kryesor është rrika e freskët, e pasur me vitaminë C, kalium, vitamina B1 dhe B6, hekur, vitaminë B2, magnez dhe fosfor. Rrika pastron dhe përshpejton metabolizmin, e largon lodhjen dhe stimulin shumimin e baktereve të mira në lukth.

PËRBËRËSIT

125 g rrikë; 4 limona; 3 lugë mjaltë; 2 lugë kanellë; 1 copë xhenxhefil (2 cm)

PËRDORIMI

Të përzihet rrika në bluarës. Të shtrydhet lëngu i limonit dhe të shtohet në bluarës. Të përzihen 2-3 minuta. Të shtohen 3 lugë të kanellës dhe të përzihet përsëri, derisa të fitohet shurupi. Shurupi duhet të ruhet në kavanoz.

SI TË PËRDORET?

Merreni 1 lugë, 2 herë në ditë para buke, apo para ushtrimeve. Do t'ju qëndrojë 3 javë, e më pas bëjeni një pauzë disa ditore. Rezultatet janë mahnitëse!

(Kosova Sot Online)