Ilaçi më i mirë për shërimin e prostatës

  • E.K /
  • 09 nëntor 2020 - 15:09
Ilaçi më i mirë për shërimin e prostatës

Një nga problemet më të mëdha shëndetësore me të cilat meshkujt ballafaqohen janë dhimbjet në prostatë. Mund të jetë në forma të ndryshme. Pothuajse çdo i dyti mashkull, më i moshuar se 45 vjeç, ka probleme me prostatë.

RECETA

Bimët si "Epilobium roseum", "Epilobium parviflorium", "Epilobium montanum", "Epilobium obscurum" , "Epilobium collinum", "Epilobium anagallidifolium". Një enë e mbushni me një lloj të bimëve të thata.

E lini të qëndrojë për 5-10 minuta , më pas largoni bimën dhe e pini çajin. Çaji konsumohet dy herë në ditë, një herë në mëngjes në lukth të zbrazët dhe pak para gjumit. Çajin ta pini nëse është e domosdoshme për disa javë rresht. Rezultatet e para pozitive mund t'i ndjeni shumë pak kohë pasi ta keni filluar çajin. Çaji përdoret te të gjitha llojet e problemeve me prostatë dhe dhuron rezultate të shkëlqyeshme. Ky çaj shëron edhe problemet me urinim që i shkakton prostata, gjakderdhjen në urinë, dhimbjet në fshikëz dhe veshka. Çaji ka shije të këndshme dhe nuk keni pse të keni frikë nga efektet e dëmshme anësore.

(Kosova Sot Online)