Lëngu tradicional kundër alergjive

  • E.K /
  • 22 November 2020 - 15:09
Lëngu tradicional kundër alergjive

Alergjitë që shfaqen në pranverë nuk janë aspak të këndshme, rrallëherë se shërimi mund të bëhet në mënyrë natyrale, por zbutja e tyre mund të bëhet.

Përbërësit: 1 karotë, 2 portokaj, 1/2 e trangullit, 5-10 gjethe të mentës, 20 g rrënjë të freskëta xhenxhefili.

Përgatitja

Pastroni dhe qëroni pemët. Preni dhe i vendosni në blender, në fund shtoni gjethet e mentës. I përzieni mirë. Portokajtë mbrojnë sistemin tuaj imun, menta është preparat për ruajtjen e sistemit respirator. Xhenxhefili ulë dhimbjet e kokës.

(Kosova Sot Online)