Receta për ilaç natyral kundër kollës

  • E.K /
  • 11 janar 2021 - 10:36
Receta për ilaç natyral kundër kollës

Në vend se të përdorni shurupe të ndryshme kundër kollës, ju paraqesim një recetë vendore, pa efekte anësore në lukth, të cilën mund ta përdorin edhe anëtarët më të rinj në familje.

Përbërësit

Mjaltë, 1 rrepkë të zezë Përgatitja: Gërryejeni pjesën e brendshme të rrepkës, në këtë pjesë shtoni mjaltin, e vendosni në një enë të madhe që të rrjedhë. E lini të qëndrojë gjatë natës në temperaturë të dhomës. Shurupin e fituar e konsumoni në mëngjes. Përdorimi: Pasi që nuk posedon ndonjë efekt të dëmshëm anësor, mund ta përdorni sipas dëshirës - çdo orë, pas "sulmeve" të kollës. Ky shurup është i dobishëm dhe për fëmijët.

(Kosova Sot Online)