Dobitë e xhenxhefilit për shëndetin tonë

  • E.K /
  • 22 shkurt 2021 - 08:32
Dobitë e xhenxhefilit për shëndetin tonë

Xhenxhefili është përbërje e popullarizuar në kuzhinë, sidomos në kuzhinat aziatike dhe indiane.

Po ashtu, përdoret me mijëra vite në qëllime medicinale, pasi ka efekte kundër problemeve të ndryshme shëndetësore.

Xhenxhefili mund të konsumohet i freskët, në formë pluhuri, i thatë si erëza, në formë vaji ose lëngu.

Problemet që zgjidh xhenxhefili:

Tretjen

Të përzierat

Ftohjen dhe gripin

Zbutjen e dhimbjeve

Inflamacionin

Shëndetin kardiovaskular

(Kosova Sot Online)