Kurrë nuk ka qenë më lehtë ta mposhtim kancerin

  • A.P /
  • 03 maj 2021 - 15:33
Kurrë nuk ka qenë më lehtë ta mposhtim kancerin

Receta që shihet si zbulim revolucionar deri më tani ka shëruar mijëra njerëz nga kanceri. Ky është ushqim për shërimin e organizmit në tërësi, e kanceri në një organizëm si ky tërhiqet. Fshehtësia është se ky ilaç pastron enët e gjakut, shëron zemrën, përtërin imunitetin, pastron veshkat dhe mëlçinë.

PËRBËRËSIT:

15 limonë të freskët bio, 12 kokë të hudhrës së freskët, 1 kg mjaltë vendor, 400 g grurë të mbirë dhe 400 g arra të freskëta. Përgatitja e grurit të mbirë: 400 g grurë i vendosni në një enë prej qelqi. E mbushni me ujë dhe e lini të qëndrojë për 10-12 orë. E hiqni grurin dhe e lini të qëndrojë për 24 orë, e më pas do të dalin sytha të rinj.

PËRGATITJA E ILAÇIT:

Bluani së bashku grurin e mbirë, arrat dhe thelb e qëruar të hudhrës. Bluani edhe 5 limonë me lëvore, e më pas bashkoni gjithçka. Nga 10 limonët e tjerë shtrydhni lëngun dhe e përzieni me pjesën tjetër, derisa masa të jetë homogjene. Shtoni mjaltin dhe e përzieni me lugën prej druri, e më pas e vendosni nëpër enë prej qelqit. E lini të qëndrojë për 3 ditë në frigorifer, më pas mund ta konsumoni.

KONSUMIMI:

Ky ilaç merret 30 minuta para kafjallit, para drekës, para darkës dhe para gjumit. Nëse e përdorni kundër kancerit, merrni 1-2 lugë çdo dy orë. 

(Kosova Sot Online)