Pastroni zorrët me këtë recetë

  • E.K /
  • 22 October 2021 - 12:39
Pastroni zorrët me këtë recetë

Komponentët bazë të kësaj sallate me vitamina e pasurojnë organizmin me vitamina dhe minerale. Falë përbërësve, kjo ndihmon në pastrimin e zorrëve. Me vetë këtë, shkaku se largon shtresat fekale pakësohet edhe pesha trupore.

Por, kjo nuk është e tëra, pasi disa përbërës të kësaj sallate janë me pak kalori,duke e shndërruar këtë sallatë në shujtë, mund të hiqni shtresat yndyrore. Për këtë sallatë me vitamina ju nevojiten: lakër, panxhar, karota, lëng limoni, vaj. Qëroni lakrën dhe panxharin në sasinë: 3:1:1. Shtrydhni lëngjet. Shtoni pak lëng limoni. Mund t'i shtoni edhe hudhër, për shije më pikante. Erëzoni me një sasi vaj bimor (vaj liri ose ulliri). Shtoni pak kripë.

(Kosova Sot Online)