Ujë me mollë dhe kanellë, ja si të humbisni 7 kg në një muaj

  • E.K /
  • 30 October 2021 - 16:51
Ujë me mollë dhe kanellë, ja si të humbisni 7 kg në një muaj

Shpejtimi i metabolizmit është qëllimi i parë për të arritur nëse doni të humbni peshë dhe një nga metodat më efektive natyrore për të stimuluar humbjen e saj është padyshim ujë i mollës.

Përveç kësaj, uji i mollës kontrollon nivelin e kolesterolit në gjak dhe diabetin, lehtëson tretjen dhe në përgjithësi përmirëson të gjitha funksionet e zorrëve.

Këtu është receta e ujit të mollës:

Përbërësit; 2 litra ujë, 1 mollë, 1 shkop kanellë

Përgatitja;

Mbushni një enë me dy litra ujë.

Vendosni copat e mollës dhe kanellës në ujë dhe lërini të pushojnë për gjysmë ore.

Pas kësaj kohe uji i mollës është gati të konsumohet.

Pini ujin e mollës në sasinë prej 2 litra në ditë për 30 ditë dhe më pas rini 7 ditë pushim para fillimit të ciklit tjetër.

(Kosova Sot Online)