Një ilaç i fuqishëm dhe qetësues për sistemin nervor, ky çaj konsiderohet një mrekulli e vërtetë

  • E.K /
  • 07 December 2021 - 10:12
Një ilaç i fuqishëm dhe qetësues për sistemin nervor, ky çaj konsiderohet një mrekulli e vërtetë

Çaji i tërshërës përdoret për të lehtësuar shumë simptoma. Shumë pak njerëz dinë për vetitë e tij shëruese. A keni dëgjuar se çaji i tërshërës është një mbrojtës i madh i enëve tuaja të gjakut? Tërshëra është e pasur me fitosterole, substanca që pastrojnë enët e gjakut dhe parandalojnë akumulimin e kolesterolit në trup.

Tërshërën mund ta konsumoni edhe në formë tjetër, por është më e thjeshtë të bëni një çaj. Është i mrekullueshëm për forcimin e shëndetit të zemrës dhe enëve të gjakut, zvogëlon rrezikun e sulmit në zemër dhe goditjes në tru dhe konsiderohet një ilaç i fuqishëm dhe qetësues për sistemin nervor.

Gjithashtu rekomandohet për të gjithë ata që vuajnë nga pagjumësia, lodhja mendore, ankthi dhe depresioni. Përmirëson gjithashtu funksionimin e stomakut, veçanërisht te njerëzit me organe të ndjeshme tretëse. Është gjithashtu efektiv kundër efekteve anësore që ndodhin tek njerëzit që i nënshtrohen kimioterapisë. 

(Kosova Sot Online)