Mjafton një gotë në ditë: Pija që vret depresionin, por edhe kilogramët

  • E.K /
  • 25 December 2021 - 09:37
Mjafton një gotë në ditë: Pija që vret depresionin, por edhe kilogramët

Ka prova të shumta që limonada me shafran të Indisë dhe me pak piper përmison gjendjen shpirtërore dhe vret depresionin.

Përbërësit e nevojshëm për këtë pijë janë:

4 gota ujë të ftohtë
2 lugë të vogla pluhuri shafran i Indisë
4 lugë çaji shurup panje ose mjaltë
1 limon
1 portokall
1 maje e lugës me piper të zi

Hidhni të gjithë përbërësit në një kavanoz qelqi dhe përzijeni mirë. Pini të freskët sepse lëngu nuk duhet të qëndrojë më shumë se një ditë dhe rekomandohet ta mbani në frigorifer, transmeton portal arbresh.info

Një gotë me këtë lëng në ditë mjafton për të përmirësuar humorin, për të forcuar imunitetin dhe për të pastruar trupin. Gjithashtu, lëngu rekomandohet për ata që duan të humbin peshë, sepse shkrin kilogramët duke përshpejtuar metabolizmin.

(Kosova Sot Online)