Nëse këtë vaj e mbani në gojë 5 minuta para kafjallit, gjëra pozitive do të ndodhin për gojën tuaj

  • E.K /
  • 27 December 2021 - 10:56
Nëse këtë vaj e mbani në gojë 5 minuta para kafjallit, gjëra pozitive do të ndodhin për gojën tuaj

Krejt çfarë duhet të bëni është që para kafjallit të merrni një lugë vaj kokosi dhe ta mbani në gojë për pesë minuta. Tingëllon e gërditshme, apo jo? Kjo aromë e pakëndshme ia vlen për secilën sekondë, sepse vaji i kokosit vret të gjitha bakteret në gojë dhe largon gurët.

Guri i dhëmbëve është shkaktari më i shpeshtë i problemeve të mishrave, hapësirës së gojës dhe vetë dhëmbëve. Në rast se e përdorni vajin e kokosit për një periudhë të gjatë kohore, nuk do të keni aromë të keqe nga goja, do ta pakësoni rrezikun për kancerin e gojës dhe nuk do të rrezikoheni nga inflamacionet e gojës dhe mishit të dhëmbëve.

(Kosova Sot Online)