Harrojeni mjekun: përgatiteni ilaçin kundër kollës dhe dhimbjeve në fyt

  • E.K /
  • 19 March 2022 - 15:42
Harrojeni mjekun: përgatiteni ilaçin kundër kollës dhe dhimbjeve në fyt

Pasi ta keni konsumuar këtë ilaç, 100 për qind do t'ju hiqen dhimbjet dhe kolla.

PËRBËRËSIT

 Enë për përzierje; - Mjaltë; - Xhenxhefil (të freskët apo të bluar); - Piper; - Temjan (të freskët apo të bluar).

PËRGATITJA

1. Përzieni diç më shumë se 100 gr mjaltë me dyfish më pak ujë të ngrohtë. 2. Shtoni temjanin, piperin dhe xhenxhefilin, rreth 20 gr nga secili. Përbërësit i përzieni për dy minuta. Kjo përzierje le të qëndrojë për disa javë në vend të thatë dhe të ftohtë, në enë të mbyllur. Sasia e përgatitur mjafton për një ditë, merrni 3-5 lugë të vogla brenda ditës.

(Kosova Sot Online)