Hallashtisuni me reumën njëherë e mirë!

  • E.K /
  • 18 July 2022 - 13:02
Hallashtisuni me reumën njëherë e mirë!

Ua sjellim një recetë që premton se do t'ju shërojë plotësisht nga problemet me reumë, e cila i mundon shumë njerëz.

PËRBËRËSIT

 2 kg mjaltë livadhesh, 1 litër ujë të destiluar, 250 g të jonxhës së tharë.

PËRGATITJA

 Jonxhën duhet ta zieni rreth një orë në zjarr të qetë. Kur të zihet, atë duhet ta kulloni, e më pas ta përzieni me mjaltë. Të përzihet mirë dhe të lihet që të ftohet. Për një rezultat sa më të mirë, hani nga 2 lugë të kësaj përzierjeje çdo ditë pas buke, tri herë në ditë.

(Kosova Sot Online)