Ky shurup është 10 herë më i fortë se penicilina - vret të gjitha viruset dhe bakteret në organizëm

  • E.K /
  • 05 December 2022 - 13:42
Ky shurup është 10 herë më i fortë se penicilina - vret të gjitha viruset dhe bakteret në organizëm

Në shumë raste, ilaçet popullore kanë efekte më të forta sesa antibiotikët apo disa ilaçe të tjera që merren me recetë. Ky ilaç është dhjetë herë më i fortë se penicilina, shëron astmën, kollën, dhimbjet në fyt dhe problemet me frymëmarrje.

Përbërësit

 ½ e gotës mjaltë organik, ¼ e gotë uthull organike, Një thelb hudhre, ½ e gotës ujë.

Përgatitja

Copëtoni imët hudhrën. Më pas e përzieni me të gjithë përbërësit dhe e ruani në kavanoz. E lini gjatë natës. Mëngjesin tjetër shurupin e procedoni dhe e ruani në vend të thatë e të ftohtë. Nëse e përdorni për imunitet merrni 5 pika në bazë ditore. Nëse e përdorni kundër problemeve të tjera shëndetësore, merrni një lugë shurup çdo dy orë.

(Kosova Sot Online)