Sallata dimërore që heq yndyrat nga trupi, pasi ta keni tepruar me ushqimin

  • E.K /
  • 09 December 2022 - 12:04
Sallata dimërore që heq yndyrat nga trupi, pasi ta keni tepruar me ushqimin

Shumica e njerëzve këtë dimër e teprojnë me ushqimin, por në vijim ju sjellim një sallatë që vepron kundër yndyrave të tepërta.

Përbërësit: - 2 rrepa, - 2 panxharë, - 3 karota, - pak majdanoz, - kripë dhe piper, - vaj dhe uthull.

Përgatitja: Rrepën, panxharin dhe karotën qëroni, shpëlani dhe i copëtoni. Erëzoni me kripë dhe piper, vaj dhe uthull dhe hidhni pak majdanoz. Sallatën e shërbeni me salcë nga rrika.

(Kosova Sot Online)