Farat e kungullit bëjnë mrekulli

  • E.K /
  • 21 April 2023 - 11:25
Farat e kungullit bëjnë mrekulli

Farat e kungullit janë farat më të shëndetshme që mund t’i konsumoni.

Ato janë të pasura me magnez, mangan, proteina dhe zink që ndihmon shëndetin tuaj në shumë drejtime.

Lexoni më poshtë disa nga përfitimet shëndetësore që do të keni nëse konsumoni rregullisht farat e kungullit.

Janë të pasura me magnez dhe minerale të tjera

Kanë shumë antioksidantë

Përmbajnë yndyrna të mira

Kontrollojnë nivelin e sheqerit në gjak

Përmirësojnë sistemin imunitar

Përmirësojnë kualitetin e spermës.

(Kosova Sot Online)