Jogurti dhe kanella, për ata me mbipeshë

  • E.K /
  • 12 May 2023 - 10:09
 Jogurti dhe kanella, për ata me mbipeshë

Kanella u preferohet personave që kanë telashe me kilogramët. Kanella rregullon nivelin e sheqerit në gjak, që është e rëndësishme për të mbajtur dietë dhe për të hequr dëshirën për karbohidrate. Zbut edhe dhimbjet nga artriti, parandalon përhapjen e leukemisë dhe qelizave të kancerit, përmirëson edhe aktivitetet në tru. Kanella, në kombinim me jogurt përbën një pije me të cilën mund të filloni, por edhe ta përfundoni ditën. Përgatitja dhe përdorimi: Në 2 dcl jogurt ose kefir hidhni 1 lugë kanellë dhe përzieni, e pini në mëngjes dhe mbrëmje.

(Kosova Sot Online)