Farat e kungullit, jo vetëm 'ushtrim' për dhëmbët

  • E.K /
  • 19 May 2023 - 11:08
Farat e kungullit, jo vetëm 'ushtrim' për dhëmbët

Farat e kungullit janë të preferuara kur shikoni ndonjë film. Por, ato janë më shumë se aq. Ato janë të pasura me aminoacide që krijojnë në serotoninë, për të fjetur më mirë.

Para gjumit, lirisht mund t'i hani disa fara kungulli dhe do të flini si qengj. Pos kësaj, përmbajnë magnez, që ndikon të relaksoheni dhe të mos keni telashe me zemër. Janë të përsosura për një zamër të shpejtë, duke ju ngopur dhe kjo ndikon që përmes tyre të humbni në peshë.

(Kosova Sot Online)