Ilaçi natyral për shëndetin e zemrës

  • E.K /
  • 08 June 2023 - 11:20
Ilaçi natyral për shëndetin e zemrës

Përgatiteni ilaçin natyral për shëndetin e zemrës me përbërës të thjeshtë që lehtë mund t'i gjeni. Përbërësit e nevojshëm: 8 lugë rozmarinë e thatë e imtësuar, 3 limonë, 500 gr sheqer, 2 litra ujë.

Mënyra e përgatitjes:

Rozmarinën e copëtuar, e vendosni në 2 litra ujë. E vloni derisa uji të avullohet përgjysmë. Ky proces mund të zgjatë një orë. Më pas shtoni sheqerin dhe limonin. Pastaj përzierjen e vloni edhe për 30 minuta. Kur të ftohet, e konsumoni nga një lugë, tri herë në ditë.

(Kosova Sot Online)