Ju zbulojmë lëngun që "avullon" lëngjet tepricë nga organizmi

  • E.K /
  • 09 June 2023 - 10:47
 Ju zbulojmë lëngun që

Lëngu i pasur me antioskdiues nga grejpfruti dhe limoni, me aromë xhenxhefili dhe dafine, jo vetëm se është i shijshëm por edhe mundëson lirimin nga lëngjet tepricë nga organizmi kurdo që ndiheni të fryrë.

PËRBËRËSIT

 800 ml ujë, - 30 gr xhenxhefil të freskët, - 4 gjethe dafine, - 2 grejpfrut, - 1 limon. Hidhni ujë në një enë. Xhenxhefilin e qëroni dhe e preni në rriska, shtoni dhe gjethet e dafinës. E vloni, më pas e lini të ftohet. Atëherë nxirrni pjesët e xhenxhefilit dhe të dafinës. Rriskat e grejpfrutit dhe limonin e shtrydhni dhe përzieni me lëngun e aromatizuar.

(Kosova Sot Online)