Shërojeni pezmatimin e sinuseve për pesë ditë

  • E.K /
  • 23 May 2024 - 10:27
Shërojeni pezmatimin e sinuseve për pesë ditë

Terapia zgjat pesë ditë, e pikërisht aq ju mjafton të hiqni qafe dhimbjet e kokës dhe sinuset. Sinuset përcillen me dhimbje të kokës apo tensionim në majë të hundës, nën vetulla, e për shumicën e këtyre nejçëve nuk ndihmojnë as analgjetikët klasik. Aleat i fortë në shërimin e këtyre problemeve është rrika.

Qërojeni, vendoseni në kavanoz, e më pas e mbyllni. Masën e fituar ta mbani për dhjetë ditë në temperaturën e dhomës, duke e përzier kohë pas kohe. Një zgjidhje tjetër është të qëroni 50 rrikë, ta vendosni në pesë decilitra ujë dhe ta zieni. Përzierjen mund ta përdorni për avull, duke vendosur kokën, duke e mbuluar me peshqir dhe duke thithur avullin.

(Kosova Sot Online)