Edhe e shijshme, edhe e dobishme

  • E.K /
  • 15 June 2024 - 10:19
Edhe e shijshme, edhe e dobishme

Nëse planifikoni të humbni në peshë, gjithsesi se duhet ta pakësoni konsumimin e sheqerit. Për fat, bananet mund t'i konsumoni, madje edhe kur jeni në dietë, sepse kjo super pemë përmban sasi të madhe të kaliumit, e cila ndihmon në largimin e lëngjeve shtesë nga organizmi .

Përbërësit:

1 banane, 1 portokall, 1/2 e gotës jogurt pa yndyrë, 1 lugë vaj kokosi, 1/4 e lugës xhenxhefil të bluar, 2 lugë fara të lirit, 2 lugë proteina 'whey', proteinë e izoluar nga hirra .

Lexoni edhe:

Patatet e gjelbra janë të rrezikshme për shëndetin

Përgatitja

Thjesht përzieni të gjithë përbërësit dhe i vendosni në blender. Përzieni shkurt dhe do të fitoni një pije të shijshme. Ta konsumoni në lëng të zbrazët, pasi të keni pirë një gotë ujë të vakët.

(Kosova Sot Online)