Messi dhe formacioni më i mirë në Evropë - Sport - Kosova Sot
Messi dhe formacioni më i mirë në Evropë

Messi dhe formacioni më i mirë në Evropë

Goal.com ka përzgjedhur lojtarët më të mirë, të cilët po kalojnë formë të jashtëzakonshme në fillim të këtij sezoni

Klubet e mëdha evropiane janë në pushim për shkak të ndeshjeve të Kombëtareve, por disa prej lojtarëve të tyre janë duke shkëlqyer.

Pikërisht për këtë, portali i njohur anglez, Goal.com ka përzgjedhur formacionin më të mirë deri me tani.

Barcelona, Manchester City dhe PSG kanë nga një lojtar, ndërsa Napoli, Atletico Madrid, Chelsea, Lazio dhe Inter kanë nga një lojtar.

Në këtë formacion nuk është asnjë lojtar i kampionit të Spanjës, Real Madrid, atij të Gjermanisë, Bayern Munich, Italisë, Juventus dhe Francës, Monaco.

Po ashtu në këtë formacion nuk është as fituesi i çmimit “The Best” dhe favoriti kryesor për Topin e Artë, Cristiano Ronaldo.

(Kosova Sot)

 

19 orë e 12 minuta më parë
10/12/18