Conte dhe Allegri favorit për trajner të PSG-së - Sport - Kosova Sot
Conte dhe Allegri favorit për trajner të PSG-së

Conte dhe Allegri favorit për trajner të PSG-së

Skuadra franceze është duke menduar për një trajner të ri pas përfundimit të këtij sezoni

Unai Emery nuk ka arritur t’i bind drejtuesit e PSG-së dhe pritet të largohet pas përfundimit të këtij sezoni.

Thuhej se zgjedhja e parë e skuadrës franceze është Jose Mourinho, por nuk është kështu sipas La Gazzetta dello Sport.

Dy dëshirat kryesore të francezëve janë Massimiliano Allegri i Juventusit dhe Antonio Conte i Chelseat.

Të dy këta trajner kanë kontrata afatgjate me skuadrat e tyre, por thuhet se janë të gatshëm për të provuar një aventurë të re në PSG, skuadër e cila po rritet nga viti në vit. 

(Kosova Sot)

16 orë e 7 minuta më parë
15/12/18