- Sport - Kosova Sot
Vjen momenti i Yerry Mina

Vjen momenti i Yerry Mina

Lëndimet e Gerard Pique dhe Thomas Vermaelen, kanë bërë që Yerry Mina të mund të startojë te Barcelona në ndeshjen e Kupës së Mbretit ndaj Valencias.

Image

 

Vermaelen vazhdon të punojë që të kthehet në formë, ndërsa lëndimi i Piques i pësuar ndaj Espanyolit këtë fundjavë, do ta lërë atë jashtë fushe për 10 ditë.Mund të jetë momenti i Minas, i cili erdhi në këtë afat kalimtar, që në qendër të luajë së bashku me Samuel Umtitin.

Mina po ashtu pritet të luajë edhe ndaj Getafe të dielën, pasi Pique dhe Vermaelen nuk do të jenë gati.

Në këtë ndeshje do të mungojë edhe Umtiti, i cili është i suspenduar.Për të luajtur me Minan në qendër do të zgjidhet ose Sergio Busquets, ose i riu nga akademia David Costas.Barcelona kampionatin pothuajse e ka në dorë dhe vetëm një cudi e madhe mund të bëjë që ata ta humbin atë.

(Kosova Sot)

7 orë e 14 minuta më parë
17/02/19