Abramovich nuk është i interesuar që ta dëgjojë opinionin e lojtarëve për Conten - Sport - Kosova Sot
Abramovich nuk është i interesuar që ta dëgjojë opinionin e lojtarëve për Conten

Abramovich nuk është i interesuar që ta dëgjojë opinionin e lojtarëve për Conten

Pronari i Chelseat, Roman Abramovich, nuk është i interesuar ta dëgjojë opinion e lojtarëve për punën e Antonio Contes.

Sipas Independent, trajnerët e klubit kanë qenë viktimë e dhomave të zhveshjes në Stamford Bridge.Lojtarë si John Terry, Frank Lampard, Didier Drogba dhe Petr Cech, në të kaluarën kaun vendosur diktatin dhe fatin e trajnerëve.Por kjo këtë herë nuk do të ndodh dhe i pari i Chelseat nuk është i interesuara as të dëgjojë se çfarë mendojnë ata për situatën.Abramovich është në Londër dhe situata në skuadër nuk është e mirë pas hu humbjeve me Bournemouth (3-0) dhe Watford (4-1).Chelsea aktualisht ka vendosur që ta mbajë Conten edhe për një kohë.Klubi londinez ka pasur disa nga trajnerët më të njohur në Evropë, por që nuk kanë arritur të qëndrojnë gjatë. 

(Kosova Sot)

 

19 orë e 47 minuta më parë
21/01/19