Rose Bertram, s’i ndahet holandezit Van der Wiel as në MLS (FOTO +18) - Sport - Kosova Sot
Rose Bertram, s’i ndahet holandezit Van der Wiel as në MLS (FOTO +18)

Rose Bertram, s’i ndahet holandezit Van der Wiel as në MLS (FOTO +18)

Rose Bertram është shndërruar tashmë në një WAG që bredh botën.

Modelja belge, partnerja e futbollistit holandez Gregory van der Wiel, e ka ndjekur të dashurin e saj në çdo qytet ku ka luajtur futboll.

Fillimisht në Amsteradam, kur 30-vjeçari ishte pjesë e Ajaxit, më pas në Paris (PSG), Stamboll (Fenerbahce), Cagliari dhe së fundmi në Kanada. 

Mbrojtës i djathtë ka firmosur kontrata me Toronto FC në MLS, ku do të shoqërohet hap pas hapi nga modelja 24-vjeçare.

Image
Image
Image

 

Image

 

(Kosova Sot)

16 orë e 40 minuta më parë
22/11/18