Ylli gjerman e rinovon kontratën me Bayern Munich - Sport - Kosova Sot
Ylli gjerman e rinovon kontratën me Bayern Munich

Ylli gjerman e rinovon kontratën me Bayern Munich

Mbrojtësi i Bayern Munich, Joshua Kimmich, është pranë nënshkrimit të një kontrate të re me klubin, sipas Kicker.

Kimmich iu bashkua Bayernit më 2015 nga RB Leipzig dhe që prej atëherë është shndërruar në një lojtar kyç për Bayernin.

Kontrata aktuale e mbrojtësit të djathtë skadon në vitin 2020, megjithatë ai pritet ta bjerë në ujdi me klubin për kontratë të re, e cila do ta mbajë në “Allianz Arena” deri më 2022 apo 2023. 

(Kosova Sot)

10 orë e 45 minuta më parë
18/12/18