Rezultati dhe statistikat e pjesës së parë Tottenham – Juventus - Sport - Kosova Sot
Rezultati dhe statistikat e pjesës së parë Tottenham – Juventus

Rezultati dhe statistikat e pjesës së parë Tottenham – Juventus

Tottenham është duke fituar 1:0 pas 45 minutave të para ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve

Skuadra angleze Tottenham është duke e dominuar në çdo aspekt Juventusin, skuadër të cilën po e mposht 1:0 pas 45 minutave të para.

Anglezët arritën që golin e epërsisë ta shënojnë në minutën e 40 me anë të Son.

Edhe në statistikat tjera Tottenham është dominues, duke goditur 12 herë në drejtim të portës së Juventusit, ndërsa ata vetëm tre herë. 

Pjesa e parë në ndeshjen tjetër ndërmjet Manchster Cityt dhe Baselit ka përfunduar baras 1:1.

Image

 

(Kosova Sot)

2 orë e 56 minuta më parë
16/01/19