Conte mund të vazhdojë me Chelsean, por me një kusht - Sport - Kosova Sot
Conte mund të vazhdojë me Chelsean, por me një kusht

Conte mund të vazhdojë me Chelsean, por me një kusht

Antonio Conte mund të vazhdojë të jetë trajner i Chelseat edhe për sezonet e ardhshme, por me një kusht, raporton The Sun.

Kushti i vetëm që italiani duhet ta plotësojë për vazhduar ta drejtojë skuadrën angleze është të ndalojë së ankuari në bordin e klubit për aktivitetin e tyre të transferimeve, transmeton Express.

E ardhmja e Contes në “Stamford Bridge” ka qenë subjekt i spekulimeve gjatë gjithë sezonit, pasi italiani e vuri në pikëpyetje përkushtimin e bordit për të sjellë lojtarë cilësorë në skuadër.

Tabloidi britanik megjithatë pohon se hierarkia e klubit londinez është e gatshme t’ia falë Contes dhe të nisë gjithçka nga fillimi, nëse 48-vjeçari i ndal ankesat.

(Kosova Sot)

18 orë e 36 minuta më parë
16/12/18