Rashicën e duan në Premierligë

  • 26 prill 2019 - 12:09
Rashicën e duan në Premierligë

Paraqitjet mbresëlënëse me Werder Bremenin kanë bërë që Milot Rashica të nis të bëhet objektiv i klubeve evropiane. Sulmuesin e krahut e duan në Premierligë

Milot Rashica po e vazhdon shkëlqimin në futbollin gjerman.

Futbollisti i krahut e shfaqi kualitetin e tij edhe në duelin e fundit, atë gjysmëfinal në Kupën e Gjermanisë kundër Bayern Munichut, ku ishte protagonist me një gol të shënuar dhe një asistim të dhuruar, edhe pse në fund Werder Bremeni u mposht 2:3 nga gjiganti bavarez.

Sipas mediave të huaja, përfaqësuesi kosovar ka nisur të bëhet objektiv i klubeve evropiane, mbi të gjitha pas formës së jashtëzakonshme që po e shfaq në vitin 2019.

Interesim për futbollistin vushtrrias ka shfaqur Crystal Palace nga Premierliga.

Palace po e kërkon tandemin e Wilfried Zaha në sulm për sezonin e ardhshëm dhe Rashica duket të jetë opsioni më i mirë.

22 vjeçari në javët apo muajt në vazhdim pritet të bëhet objektiv edhe i klubeve tjera evropiane. 

(Kosova Sot)