Kastrioti fiton Kupën e Kosovës

  • 05 maj 2019 - 23:27
Kastrioti fiton Kupën e Kosovës

Kastrioti është fitues i Kupës së Kosovës për vitin 2019

Klubi i hendbollit, Kastrioti, ka mposhtur Prishtinën për të fituar Kupën e Kosovës.

Ferizajasit nisën mirë ndeshjen dhe pjesën e parë e mbyllën me tri gola epërsi, 12:15.

Në pjesën e dytë, Prishtina ishte më e mirë, por në fund Kastrioti triumfoi 27:28.

(Kosova Sot